Zabezpieczenia do felg

Masz piękne, aluminiowe felgi, na które wszyscy zwracają uwagę? Uważaj, żeby nie zwróciły uwagi złodzieja. Gdzie są felgi?Widok własnego samochodu postawionego na cegłach jest bardzo przykry.  Jeżeli chcesz spać spokojnie, warto zadbać o dobre zabezpieczenie felg. Uniemożliwi to ich odkręcenie z użyciem normalnego klucza. Na forum motoryzacyjnym swego czasu przeczytałem, że optymalne zabezpieczenie powinno kosztować nie więcej jak 10% wartości przedmiotu. Oczywiście, jeżeli oferowane są tańsze zabezpieczenia, która spełniają swoją rolę, są certyfikowane i powszechnie uznawane za bezpieczne, nie szukaj na siły droższych zabezpieczeń.

O zabezpieczeniach słów kilka.

Zabezpieczenia do felg mają postać śruby lub nakrętki ze specjalnym wytłoczeniem, do którego pasuje dołączona w zestawie kodowana nakrętka z wzorem. Wzorów jest kilka, a przy droższych modelach nawet kilkanaście i więcej. Prawdopodobieństwo, że złodziej będzie dysponował takim samym kluczem, szczególnie przy droższych zabezpieczeniach, jest małe. Można powiedzieć – dla chcącego nic trudnego – lub, jak kto woli – Polak potrafi:) Nie kupuj więc zabezpieczeń w ciemno. Może się okazać, że zamiast zabezpieczeń kupiłeś „śruby z ozdobnym wzorkiem”, czyli takie, które mają tylko jeden klucz, nie są unikalne. Wybieraj sprawdzonych producentów, którzy znakują swoje klucze specjalnym kodem. Zazwyczaj jest to naklejka, którą warto umieścić np. w schowku. Przyda się, gdy zgubisz klucz. Na podstawie kodu z tej naklejki, producent zabezpieczeń będzie w stanie dostarczyć Tobie klucz do zabezpieczeń. W zestawie zabezpieczającym są zawsze 4 nakrętki lub śruby – po 1 na każde koło.

Pamiętaj, aby klucz do alufelg trzymać w ukrytym miejscu w samochodzie! Nie zostawiaj go w garażu czy u mechanika! Przyda się, gdy załapiesz gumę na trasie i będziesz zmuszony wymienić koło na zapasowe lub dojazdowe, a bez klucza nie odkręcisz alufelgi:)

Parametry zabezpieczeń.

Dobierając zabezpieczenia do swoich felg musisz znać 4 podstawowe parametry:

  • Wykończenie: stożek 60° lub kula, zależy od wykończenia felgi
  • Długość gwintu (w przypadku śrub) – śruby zabezpieczające mogą mieć nieznacznie większą lub mniejszą długość od śrub normalnych,
  • Skok gwintu – taki sam jak przy normalnych śrubach/nakrętkach,
  • Średnica gwintu/otworu nakrętki – taka sama jak przy normalnych śrubach/nakrętkach.

Przykładowe zabezpieczenia i ich ceny.

Blocky FS – 55złPodstawowe zabezpieczenia za niewielkie pieniądze. Wystarczy, aby odstraszyć amatora nocnych wrażeń.Nasza ocena 3/5.

Sicurit FS – 75złZabezpieczenia podobnego typu co BlockyFS, niemniej nieco trudniejsze do chwycenia bez kluczyka niż poprzedni model.Nasza ocena 3/5

Simbolz FS – 95złZabezpieczenia bardzo dobrej jakości, które bardzo trudno odkręcić chwytakiem, bez użycia klucza. Ponadto posiada dużą ilość kombinacji, więc trudno będzie znaleźć identyczny zestaw z takim samym kluczem.Nasza ocena 4/5

Sicubloc FS – 103złWysokiej jakości zabezpieczenie, których nie da się odkręcić za pomocą chwytaka.Nasza ocena 4/5

Sicustar FS – 136złWysokiej jakości zabezpieczenie, która praktycznie jest nie do odkręcenia bez oryginalnego kluczyka. Bardzo dużo kombinacji w połączeniu z ruchomą nakładką skutecznie zabezpiecza felgi.Nasza ocena 5/5

McGard – 130złNajlepsze zabezpieczenie w swojej cenie, tworzone przez specjalistów w tej dziedzinie. Sprawdzony i ceniony produkt wśród kierowców. Bardzo duża liczba kombinacji kluczyka i wysokiej jakości wykonanie, z twardej stali. Łatwy w użyciu – wystarczy przyłożyć kodowaną nakrętkę do zabezpieczenia i przekręcać tak długo, aż się dopasuje do wzorca.Dostępne także w wersji czarnej oraz dla fanów tuningu.

Nasza ocena 5/5

McGard SL Ultra High Security – od 149zł.Nowość 2013! Najlepsze zabezpieczenia obecnie dostępne na rynku! Oprócz dużej liczby kombinacji kluczyka, w przypadku śrub posiadają dodatkowo ruchomy, obrotowy pierścień. Praktycznie nie do okręcenia za pomocą przeróżnych chwytaków.Nasza ocena 6/5:)

Ceny brutto, aktualne na dzień 10.01.2013r.

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem zestawu zabezpieczającego, zapraszamy do kontaktu, info@netcar.pl Tel. 602 605 651

Pozdrawiam,

Krystian.

Make sure you read unofficial’ well before you move topspying.com/ on

Dodaj komentarz