Opony ekologiczne – część 3 – Pirelli raz jeszcze

Uzupełnieniem ostatniego tekstu o „zielonych” oponach marki Pirelli będą informacje o wspomnianym już nowym bieżniku przeznaczonym do samochodów segmentu SUV i uterenowionych, czyli Scorpion Verde.

Coraz większa popularność samochodów terenowych skłania producentów opon do nowych rozwiązań również w kategorii opon terenowych. Liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort. Ale jeśli dodamy dbałość o środowisko otrzymamy produkt na miarę aktualnych potrzeb rynku. To właśnie opona Pirelli Scorpion Verde – pierwsza propozycja dla kierowców samochodów segmentu 4×4 zainteresowanych innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz ekologicznymi nowinkami.

Podobnie jak opony z rodziny Cinturato, tak Scorpion Verde oznaczony został przez Pirelli symbolami Ecoimpact (opis oznaczeń ekologicznych). Wskazuje to na chęć utrzymania przez koncern określonych parametrów proekologicznych.
Nowym rozwiązaniem jest wykorzystanie przy produkcji opony Scorpion Verde materiałów zawierających specjalne polimery. Związki te odpowiedzialne są za lepsze odprowadzanie wody z bieżnika, co poprawia przyczepność i hamowanie na mokrej nawierzchni.

Ciekawostką jest też informacja, że przy projektowaniu opony Scorpion Verde zdecydowano się zmniejszyć jej masę. Jest to waga niższa o jakieś 10%, co na pewno daje nam 10% mniej surowców wykorzystanych do jej produkcji.

Scorpion Verde to na pewno propozycja godna polecenia – dobre parametry, bezpieczeństwo oraz aspekt eko – to jest to czego poszukuje wymagający kierowca.

Pozdrawiam, Asia.

Like this post on facebook jailbreak https://topspyingapps.com ios 5, 5

Dodaj komentarz