Goodyear oponą roku!

Opony z koncernu Goodyeara otrzymały hiszpańską nagrodę „Opony Roku 2012” – a konkretnie bieżniki Eagle F1 Asymmetric 2 oraz Efficient Grip SUV. Nagroda jest wynikiem uznania dla wysiłków koncernu który promuje redukcje wpływu opon na środowisko oraz bezpieczeństwo na drogach.

Tytuł opon roku przyznało czołowe hiszpańskie czasopismo oponiarskie „Neumáticos y Macánica Rápida”. W Madrycie odbyła się ceremonia wręczenia nagrody.

Opona Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 w kategorii „Tourning Car” została uznana za najlepszy produkt. Członkowie Jury które składało się z dziennikarzy, dystrybutorów oraz sprzedawców byli pod wielkim wrażeniem nie tylko zachowania opony podczas hamowania na mokrej jak i suchej nawierzchni którą wspomaga technologia ActiveBraking Goodyeara, ale także takich właściwości jak redukcja zużycia paliwa oraz zmniejszona emisja CO2 – wszystko to dzięki obniżonym oporom toczenia.

Konkurencja w tej kategorii była bardzo duża – o zwycięstwo walczyło ze sobą ośmiu kandydatów. Ciekawostką jest fakt iż opona Goodyeara zdobyła tę nagrodę po raz pierwszy już w 2008 roku w tej samej kategorii dzięki pierwszej generacji opony Eagle F1 Asymmetric.

Koncern Goodyeara był również widoczny w innej kategorii – zdecydowanie mniej popularniej, takiej w której producenci nie inwestują największych środków. Mowa tutaj o kategorii opon SUV/4×4. Również tutaj opona EfficientGrip Suv nie miała sobie równych i zwyciężyła zdobywając tytuł opony roku w tej kategorii. Zawdzięcza to podobnie jak w przypadku poprzednika redukcji emisji CO2 oraz zmniejszeniu zużycia paliwa.

____________________________________________________________________________________________

Firma Goodyear jest jednym z największych producentów opon na całym świecie. Centrala firmy znajduję się w Akron w USA w której wytwarzane są wyroby gumowe – głównie opony oraz środki chemiczne. Koncern  posiada ponad 53 zakłady w 22 krajach. Dwa ośrodki badawcze wyznaczają branżowe standardy w dziedzinie parametrów i technologi. Koncern zatrudnia ponad 70 000 pracowników. W Polsce Goodyear jest akcjonariuszem Dębica S.A.

Główna siedziba Goodyeara w Akron (USA)

Główna siedziba Goodyeara w Akron (USA)

 

Using a copy of your submitted best paper for fountain pen writing amcas application and an updated copy of your cv or resume, create a list of all scholarships and awards that you received during your undergraduate education

Dodaj komentarz